Wygoda przede wszystkim – prześcieradło z gumką 0

Prześcieradła satynowe z gumkąSen jest jedną z ważniejszych potrzeb człowieka. Jakość i ilość snu przekłada się na nasze funkcjonowanie za dnia – o tym chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Konsekwencje kiepskiego snu

Na brak odpowiedniego snu składa się wiele czynników – krzywe łóżko, źle dobrana poduszka, za gruba pościel. Do czynników tych należy również rolujące się prześcieradło. Dla jednych bywa to niezauważalne, ale dla osób wrażliwszych i z płytkim snem może to przekładać się na bardzo słabą jakość odpoczynku.

Konsekwencje niedoboru snu są fatalne, a należą do nich: – zmęczenie, – rozdrażnienie, – senność, – częste zmian nastroju, – rozkojarzenie, – rozregulowana gospodarka hormonalne, – zwiększa apetyt i prowadzi do tycia.

W trakcie nocy nieodpowiednie prześcieradło reaguje na każdą zmianę pozycji i coraz to mocniej się podwija, roluje i gniecie. Jest to o tyle drażniące, że w nocy zamiast spać to przez sporą część trzeba układać na nowo prześcieradło.

Na szczęście od wielu lat na rynku dostępne są wygodne prześcieradła z gumką. Takie prześcieradło ma wszytą na obrzeżach gumkę, która zmniejsza obwód prześcieradła, dzięki temu można bez problemu założyć je na materac przy jednoczesnej gwarancji, że nie będzie sprawiało problemu podczas snu. Prześcieradło nałożone w ten sposób na materac lub łóżko nie roluje się ani nie ześlizguje podczas użytkowania.

Prześcieradło z gumką świetnie sprawdzi się na dziecięcym łóżku. Sen dziecka różni się od snu dorosłego, dziecko w nocy częściej zmienia pozycję snu, mówi się, że dzieci “wędrują” po łóżku i często można je zastać w najróżniejszych pozach. Wiąże się to również z tym, że prześcieradło zwija się, tworząc niewygodne miejsce do snu.
Prześcieradła z gumką produkowane są w różnych rozmiarach, więc bez większych trudności można znaleźć odpowiedni dla swojego łóżka wymiar.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty 24/7 InPost) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium