Opcje przeglądania
Marka
Klasa cieplna/rodzaj
Wypełnienie
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Kołdry puchowe 140x200

Kołdry to bez wątpienia jedne z nakryć, które obowiązkowo powinny znaleźć się w każdym polskim domu. Dla wielu z was zaskoczeniem może być to, że w wielu krajach kołdry nie są popularne, a najczęściej zastąpione są cienkimi kocami i pościelami. Jednak u nas noc bez kołdry może być nieco niekomfortowa. Tego rodzaju nakrycie, jeżeli jest dobrze dobrane do naszych potrzeb, potrafi znacząco podnieść komfort snu, zadbać o odpowiednią regulację temperatury ciała, a także sprawia, że czujemy się komfortowo i bezpiecznie. Zanim jednak zdecydujecie się na zakupienie nakrycia do swojego łóżka, warto zastanowić się, jakie jest najlepsze. W rankingach ogromną popularnością i uznaniem cieszą się kołdry puchowe 140x200. Dlaczego właśnie one? Kołdry puchowe 140x200 mają niezwykłe właściwości, które sprawiają, że są wygodne i wspaniale wpływają na wygodę i jakość snu. Warto jednak zastanowić się z czego produkowane są kołdry puchowe 140x200? Jak wybrać model puchowej kołdry, by była ona najwyższej jakości? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się poniżej.

Kołdra puchowa 140x200

Kołdra Puchowa 140x200 - 1500g AMW Kołdra Puchowa 140x200 - 1500g AMW
Marka: AMW
Cena:

698,31 zł

Cena regularna: 775,90 zł

Najniższa cena: 698,31 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kołdra Puchowa 140x200 - 2000g AMW Kołdra Puchowa 140x200 - 2000g AMW
Marka: AMW
Cena:

845,01 zł

Cena regularna: 938,90 zł

Najniższa cena: 845,01 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Kołdra puchowa 140x200 – jak wybrać?

Kołdry puchowe 140x200 są wypełnione puchem ptasim. Najczęściej wykorzystany jest puch gęsi lub kaczy, a to ze względu na to, że jego dostępność jest duża i łatwa. Dodatkowo puch ptasi jest doskonale dostosowany do częstych zmian temperatury, dlatego właśnie kołdry puchowe 140x200 wyróżniają się właściwościami termoregulacyjnymi. Wybierając nakrycie dla siebie, konieczne jest dobranie przede wszystkim puchu, by pościel miała odpowiednie działanie. Ważne jest również wypełnienie i ilość kastet. Im więcej kaset, tym wyższa jakość kołdry. Na rynku dostępne są kołdry puchowe 140x200 antyalergiczne, które doskonale sprawdzają się dla osób z wrażliwą skórą, częstymi alergiami i dzieci. Warto również zwrócić uwagę na certyfikaty, które świadczą o wysokiej jakości nakrycia. Można zaznaczyć, że mimo rozwoju technologii, nadal kołdry puchowe 140x200 nie znalazły sobie lepszego odpowiednika. To właśnie ten typ nakrycia cieszy się największą popularnością.

Kołdry puchowe 140x200 rodzaj wypełnienia

Kołdry puchowe mogą mieć wypełnienie pochodzące od puchu gęsiego lub kaczego. Warto wiedzieć, że to właśnie ten rodzaj wypełnienia jest najpopularniejszy i najczęściej wykorzystywany do robienia kołder. Dużą popularnością cieszą się kołdry puchowe z puchu gęsiego 140x200, ponieważ to właśnie one mają najwięcej właściwości, które doskonale wpływają na jakość snu. Co jest takiego wyjątkowego w takim wypełnieniu? Kołdry puchowe 140x200 z puchu gęsiego doskonale absorbują ciepło, a co więcej uznawane są za jedne z najlepszych izolatorów. Puch ptasi stosuje się na całym świecie i wykorzystuje się go od wieków do wypełniania kołder, poduszek, a nawet ubrań. To właśnie on jest w stanie zapewnić doskonałą ochronę przed zimnem i wilgocią. Nie można również zapomnieć o tym, że kołdry puchowe 140x200 nie wchłaniają wilgoci, dzięki czemu na ich powierzchni nie pojawiają się bakterie i grzyby.

Właściwości kołdry puchowej 140x200

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda puch ptasi, który jest wypełnieniem kołder puchowych. W wielu przypadkach przypomina on płatki śniegu. Jego powierzchnia zakończona jest małymi haczykami, które są ledwo dostrzegalne. To właśnie dzięki temu puch może z łatwością wiąże się ze sobą w większe części. Między wolne przestrzenie puchu wpływa powietrze, a za sprawą tego pościel doskonale absorbuje ciepło. To powietrze ogrzewa kołdrę i doskonale dopasowuje się do potrzeb ciała. Jest to niebywale inteligentny sposób na ogrzanie ciała, których chroni nas przed przegrzaniem, przepoceniem i wychłodzeniem. Z pewnością nie raz zdarzyło się wam spać pod nakryciem, pod którym zmarzliście lub wręcz przeciwnie, zapociliście. Przyczyną tego było nieodpowiednie wypełnienie kołdry, które nie miało właściwości termoregulacyjnych. Możecie mieć pewność, że nie były to kołdry puchowe 140x200. Warto wiedzieć, że kołdry puchowe 140x200 są niebywale lekkie i miękkie, dzięki czemu zapewniają najwyższy komfort wypoczynku. Ich waga sięga jedynie do 0,002 gramów. Nie można również nie wspomnieć o ich sprężystości, dzięki której tak szybko wracają do swojego pierwotnego kształtu.

Kołdry puchowe 140x200 z puchu gęsiego czy kaczego?

Puch, który wypełnia kołdry jest bardzo miękki i lekki. Występuje on na całej powierzchni piskląt i jest ich jedynym upierzeniem. U starszych ptaków znajduje się one w dolnej części, a także pod piórami właściwymi. To właśnie on ma działanie termoregulacyjne i zapewnia ciepło kiedy jest to najbardziej potrzebne. Warto również wspomnieć, że puch ptasi mimo zamoknięcia nie traci swoich właściwości i szybko wysycha. Zapewnia on ciepło i regulowanie temperatury skóry. To wypełnienie jest miękkie  i przyjemne w dotyku. To właśnie z tego powodu kołdry puchowe 140x200 są tak popularne. Doskonale odprowadzają one pot z ciała człowieka, a następnie oddają go do powietrza. To sprawia, że kołdry puchowe 140x200 nie są ciężkie i wilgotne po przespanej nocy. Różnią się od wyrobów syntetycznych, które wchłaniają i zatrzymują wilgoć. Zanim zdecydujesz się na wybór kołdry puchowej 140x200 przekonaj się, jakie ma zalety:

  • Trwałość i wytrzymałość – kołdry puchowe są niezwykle odporne na uszkodzenia, nie tracą swoich właściwości, dzięki czemu będą służyć nawet wiele lat.
  • Odprowadzanie wilgoci – mimo tego, że kołdry z puchu 140x200 doskonale chłoną wilgoć, to nie zatrzymują jej, ale odprowadzają i oddają do powietrza, dzięki czemu nie doprowadzają do zapocenia się ciała.
  • Termoizolacja – puch ptasi ma właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu dopasowują one temperaturę do potrzeb organizmu.
  • Cyrkulacja powietrza – puch z gęsi lub kaczki nie ogranicza przepływu powietrza, dzięki czemu nakrycie nie doprowadza do przegrzania, czy zmarznięcia.
  • Sprężystość – wypełnienie kołdry puchowej jest lekkie i miękkie, a co więcej sprężyste, dzięki czemu nakrycie szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Warto jednak zaznaczyć, że wiele osób zastanawia się, jaki rodzaj wypełnienia jest lepszy. Oba rodzaje wypełnienia doskonale nadają się do stworzenia idealnej kołdry puchowej 140x200. Jednak jeżeli nie wiemy, na którą się zdecydować, warto przekonać czym te wypełnienia różnią się od siebie. Kołdry puchowe z puchu gęsiego 140x200 są znacznie bardziej sprężyste. Co więcej puch gęsi jest bardziej wytrzymały mechanicznie, dzięki czemu kołdra z takim wypełnieniem może być używana przez wiele lat, nawet w nieodpowiednich warunkach. Trzeba jednak zaznaczyć, że jakość i wytrzymałość wypełnienia zależy od rodzaju hodowli. Jeżeli ptaki hodowane były w dobrych warunkach, na wolnym wybiegu, to puch będzie najwyższej jakości. Ważna jest również część, z której pozyskiwany jest puch. Doskonale sprawdza się wypełnienie, które pochodzi z tylnej części i skrzydeł ptaków. A najlepiej zbierać puch w letnich miesiącach.

Najlepsza kołdra puchowa 140x200

Niestety nie zawsze mamy możliwość oceny wypełnienia przed zakupem kołdry. To właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na oznaczenia, jakie pojawiają się przy kołdrach. Skala oceny zaczyna się od symbolu D1, a kończy na D5, z czego D1 oznacza najwyższą jakość. O jakości puchu ptasiego decyduje również rodzaj oskubywania. Dzieli się je na oskubywanie mechaniczne i ręczne. Kołdry puchowe 140x200 z puchu, który pozyskiwany jest mechanicznie są znacznie tańsze, jednak cierpi na tym ich jakość. Przy oskubywaniu mechanicznym do puchu często przedostają się biologiczne zanieczyszczenia, które sprawiają, że nakrycie ma nieprzyjemny zapach, a co więcej odkłada się na nim tłuszcz. Puch pozyskiwany ręcznie jest wyższej jakości, czysty, ale kołdry z puchu 140x200 z tym wypełnieniem są droższe. Przy zakupie nakrycia, warto również zastanowić się nad producentem. Kołdry puchowe 140x200 producent  Piórex są popularne i dostępne w atrakcyjnych cenach. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się kołdry puchowe 140x200 piórex, AMZ  i wiele innych.

Kołdra puchowa 140x200 całoroczna, letnia, czy zimowa?

Na rynku wyróżnia się trzy typy kołder. Dostępne są kołdry puchowe 140x200 letnie. Nie są one tak grube, jak nakrycia stosowane zimą. Nie powodują one przegrzania, dzięki czemu korzystnie wpływają na jakość snu, a co więcej na prawidłową pracę całego organizmu. Kołdry puchowe na lato 140x200  powinny mieć 1200 włókien, by być lekkie i przewiewne. Doskonałe sprawdzają się również kołdry puchowe 140x200 na zimę. Mają one za zadanie zapewniać ciepło  dobrą izolacje termiczną dla ciała. Warto jednak zaznaczyć, że jest to potrzebne, gdy mieszkanie nie jest ocieplane, a powietrze wokół jest chłodne i nieprzyjemne. Trzeba wiedzieć, że wysokiej jakości kołdra puchowa zimowa 140x200 powinna mieć gramaturę od 1000 do 1800. Dla osób najbardziej wymagających i lubiących proste, ale praktyczne rozwiązania, polecana jest kołdra puchowa całoroczna 140x200. To połączenie kołdry letniej i zimowej. Jej grubość to coś pomiędzy gramaturą wyżej wymienionych nakryć. Najczęściej gramatura kołder całorocznych wynosi od 400 do 1400.

Kołdry puchowe 140x200 – jak prać?

Mając już swoją wymarzoną kołdrę, trzeba zastanowić się, jak o nią dbać. Kołdry puchowe 140x200 jak prać – to pytanie, które pojawia się u wszystkich osób, które weszły w posiadanie tego popularnego nakrycia. Kołdry puchowe 1400x200, czy można prać w domu? Znacznie lepiej oddać je do pralni chemicznej, tak jak to zaleca producent. W domu nie ma odpowiednich warunków do prania kołder puchowych i ich suszenia. Lepiej więc powierzyć to zadanie profesjonalistom, dzięki czemu będziecie mogli mieć pewność, że jakość i właściwości nakrycia, nie zmienią się. Samodzielnie warto jednak wietrzyć kołdry. Najlepiej robić to w chłodne dni, by powietrze było w stanie usunąć wszystkie zarazki i grzyby, które powstały na powierzchni kołdry. Trzeba jednak uważać, by nakrycie nie zamokło, ponieważ jego wysuszenie jest bardzo trudne i pracochłonne. Pranie kołdry puchowej 140x200 powinno odbywać się raz na rok. Wietrzenie natomiast, co kilka miesięcy.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia (PN. - PT. 9-16) 502 799 812
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium