Jak dbać o kołdrę puchową

0
Jak dbać o kołdrę puchową

Dlaczego należy szczególnie dbać o kołdrę puchową?

Kołdrę puchową należy traktować szczególnie, ponieważ może ona bardzo szybko stracić swoje właściwości, za które tak ją cenimy. Może ona utracić delikatność oraz walory termoizolacjne, a także wentylacyjne.

Zasady obchodzenia się z kołdrą puchową

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest zastosowanie się do instrukcji umieszczanych na metkach, które są dołączone do naszej kołdry. Zawsze należy przestrzegać zasad, jakie są podane na metce, zarówno w kwestii prania, jak i suszenia. 

Pranie kołdry z puchu powinno odbywać się w specjalnych zakładach i pralniach. Poduszki możemy jednak uprać we własnej pralce lub też ręcznie. Kołdra nie może być prana w pralce ani ręcznie, ze względu na swoje rozmiary. Wszystkie tekstylia puchowe nie mogą być prane w silnych detergentach, ponieważ mogą one spowodować utratę puszystości oraz zniszczenie materiału. Częstotliwość prania jest indywidualna, ale czyszczenie zaleca się do 2-3 lata. Zabiegi pielęgnacyjne należy jednak stosować częściej, jeśli z kołdry korzystają dzieci lub alergicy.

Wietrzenie kołdry z puchu - pomimo rzadkiego prania, tekstylia puchowe należy często wietrzyć i trzepać. Przez wietrzenie pozbywamy się roztoczy oraz innych bakterii. Przy wietrzeniu należy pamiętać, że kołdra nie może być wystawiona na działanie promieni słonecznych przez dłuższy czas. Najlepszy efekt wietrzenia uzyskamy po wietrzeniu kołdry na delikatnym mrozie.

Warto pamiętać:

Usuwanie plam powinno odbywać się od razu po zabrudzeniu, przy wykorzystaniu gąbki i rozpuszczonego mydła.

Aby kołdra mogła odzyskać swój naturalny kształt, codziennie po pobudce należy lekko strząchnąć kołdrę.

Jeśli kołdra będzie pakowana do pudełka lub w inne miejsce, należy pamiętać, że puch nie może być mocno zgnieciony.

Jak dbać o kołdrę puchową
Średnia ocena: 4.3
Na podstawie: 11 ocen


Komentarze do wpisu (0)
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty 24/7 InPost) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium