O czym należy pamiętać przy kupnie lekkiej kołdry? 0
Lekka kołdra antyalergiczna

Zakup nowej kołdry to dla wielu ludzi bardzo trudne zadanie, które potrafi spędzić sen z powiek. Nie znając typów i rodzajów kołder oraz wypełnień bardzo łatwo można pogubić się w szerokim rynku kołder naturalnych oraz syntetycznych i ostatecznie wylądować z produktem, który zupełnie nie odpowiada naszym wymaganiom i oczekiwaniom. Właśnie dlatego, zanim zaczniemy poszukiwania idealnej kołdry, warto sprecyzować swoje własne preferencje. Poza oczywistym faktem dopasowania kołdry do wyglądu naszej sypialni i rozmiaru łóżka pozostają jeszcze dwa parametry, na które warto zwrócić uwagę. Mianowicie jest to lekkość i ciepło kołdry. Lekka kołdra, która będzie dobrze dopasowana do warunków panujących w naszej sypialni sprawi, że nasz sen będzie bardziej komfortowy i spokojny, a my będziemy wypoczęci i gotowi do intensywnych wyzwań dnia codziennego. Waga kołdry to jeden z najważniejszych czynników w przypadku porównywania wszelkiego rodzaju modeli, dlatego warto dowiedzieć się na co zwracać uwagę, aby wybrać idealną lekką kołdrę świetnie dostosowaną do naszych własnych preferencji.

Czy rozmiar kołdry ma znaczenie?

Rozmiar to jeden z najważniejszych czynników determinujących to, jak ciężka będzie kołdra. Jej waga i rozmiar są wielkościami wprost proporcjonalnymi wobec siebie nawzajem, co oznacza, że wraz ze wzrostem wartości wymiarów kołdry, czyli jej płaszczyzny, w sposób matematyczny, bo liniowy, wzrasta jej masa, a równocześnie waga. W dużym uproszczeniu — im większa jest kołdra, tym jej waga będzie rosła. Jeśli wybraliśmy dwa modele kołder różnych producentów i zależy nam na wyborze lżejszej, warto porównywać okrycia tego samego rozmiaru, ponieważ jeśli popełnimy ten błąd i porównamy dwa różne rozmiary może się okazać, że kupując pozornie lżejszą, bo mniejszą, kołdrę tak naprawdę kupujemy materiał, który w tym samym rozmiarze byłby cięższy od odrzuconego modelu. Zwracając na to szczególną uwagę oszczędzimy sobie zbędnego stresu związanego z nieścisłościami i żmudnym procesem zwrotu zakupionego produktu. Pamiętajmy, że porównując kołdry o przykładowych wymiarach 100x135 cm (mniejsza), oraz 140x200 cm (większa) ta pierwsza zawsze będzie przynajmniej o połowę lżejsza, co dla niedoświadczonych i niezorientowanych osób może być dużą pułapką.

Waga kołdry oraz waga wypełnienia

Innym parametrem na jaki należy zwrócić uwagę jest zależność wagi kołdry od wagi wypełnienia i jej rodzaju. Zanim jednak omówi go dla przypadku lekkiej kołdry warto wyjaśnić, czym tak naprawdę różni się waga kołdry od wagi wypełnienia. Wypełnienie kołdry to element wsadowy w postaci pierza, puchu lub wkładu antyalergicznego oraz syntetycznego, toteż wagą wypełnienia jest całkowita ilość ciała wkładowego, jakie zostało użyte to wykonania kołdry, natomiast waga kołdry to suma wszystkich mas, jakie składają się na kołdrę. W ich skład wchodzi waga wypełnienia, waga poszycia oraz gramatura wszystkich akcesoriów, tkanin i materiałów wszytych dodatkowo, jak na przykład lamówki, metki, nici czy wszywki. Pamiętajmy, że istnieje kilka typów kołder dostosowanych do aktualnie panujących warunków pogodowych. Jeśli szukamy lekkiej kołdry, lepiej jest rozejrzeć się wśród kołder letnich, które charakteryzują się najmniejszą gramaturą. Wybierając odpowiednią kołdrę należy zawsze porównywać okrycia tego samego typu. Waga kołder letnich waha się w granicach od 560 gramów do 880 gramów, w zależności od jej rozmiaru, natomiast kołdry zimowe, które są zdecydowanie grubsze, cechują się gramaturą wahającą się od 1120 gramów do 1769 gramów.

Waga kołdry a cena

Wpływ wagi kołdry na jej cenę jest oczywisty — są to dwie wartości wprost proporcjonalne, dlatego im lżejszą kołdrę postanowimy kupić, tym mniejsza będzie jej cena. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad kupnem kołder na promocji bez uprzedniego sprawdzenia wartości jej parametrów. Taki zakup pod wpływem chwili może okazać się zupełnie nie wart swojej ceny, a my ostatecznie wylądujemy z produktem, który zupełnie nie spełnia naszych oczekiwań. Jeśli nasze dwie kołdry zostały poprawnie porównane ich ceny powinny być do siebie zbliżone. Duże obniżki w cenie danego produktu również nie świadczą o nim dobrze. Bardzo często kołdry o niskiej jakości wykonania i trwałości są po prostu tanie, dlatego czasem lepiej jest się kilka razy zastanowić, zanim kupimy kolejną nietrafioną kołdrę na promocji.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty 24/7 InPost) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium