Dlaczego warto rozważyć zakup poduszki antyalergicznej? 0
Dlaczego warto rozważyć zakup poduszki antyalergicznej?

W dzisiejszych czasach alergie to dość powszechny problem dotykający ponad połowę społeczeństwa. Nic więc dziwnego, że zaistniało zapotrzebowanie na poduszki, które zapewnią spokojny sen bez ciągłego kichania czy reakcji alergicznych. Poduszka to element wyposażenia sypialni, który gromadzi najwięcej zanieczyszczeń. Kurz, pot czy zabrudzenia organiczne wydobywające się z naszego ciała podczas snu są w nią wchłaniane i sprzyjają rozwojowi roztoczy, bakterii czy zarodni grzybów i pleśni. To z kolei może przyczynić się do powstania alergii lub reakcji alergicznej. Rozwiązaniem tego problemu może być poduszka antyalergiczna.

Poduszka antyalergiczna — skuteczna ochrona dla alergików

Bardzo często zdarza się, że tradycyjne poduszki z naturalnym wypełnieniem puchowym powodują u alergików nieprzyjemne dolegliwości w postaci wysypek, łzawienia oczu, ciągłego kichania i kataru uniemożliwiającego spokojny sen. Alergicy należą do grupy osób wysoce wrażliwych na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, a reakcje alergiczne spowodowane obecnością na przykład kurzu lub roztoczy nie pozwalają cieszyć się ze zdrowego i komfortowego wypoczynku po ciężkim dniu podejmowanych wyzwań. Dużą zaletą poduszek antyalergicznych jest syntetyczne wypełnienie, które z łatwością dopasowuje się indywidualnych potrzeb ciała oraz jest hipoalergiczne. Wypełnienie to nie uczula oraz odpycha kurz i biologiczne zanieczyszczenia. Dodatkowo taki rodzaj wypełnienia chroni użytkownika przed rozmnażaniem się roztoczy i bakterii.

Wypełnienie syntetyczne — zalety

Wypełnienie syntetyczne to rodzaj wkładu wewnętrznego poduszek, który ma naprawdę dużo istotnych zalet, do których należą:

• trwałość

• odporność na zagniecenia

• hipoalergiczność

• możliwość łatwego czyszczenia

W przeciwieństwie do wypełnień naturalnych, wypełnienie syntetyczne, jakie możemy spotkać w poduszkach antyalergicznych, jest trwałe i odporne na zagniecenia, dzięki czemu taka poduszka może nam służyć przez lata. Poduszki z wypełnieniem naturalnym bardzo szybko niszczą się, a ich wypełnienie ulega zbiciu, co nie następuje w przypadku wypełnień syntetycznych, które są elastyczne i utrzymują swój kształt powracając do niego po odgnieceniu. Cechy elastyczności gwarantują użytkownikowi poduszki antyalergicznej trwałość produktu zachowaną przez lata intensywnego użytkowania.

Dodatkową cechą, która jest wysoce ceniona w przypadku poduszek antyalergicznych jest hipoalergiczność. Hipoalergiczność to właściwość produktu, która gwarantuje, że u jego użytkownik nie zostanie wywołana reakcja alergiczna na skutek kontaktu produktu ze skórą. Dodatkowo antyalergiczne właściwości takiej poduszki sprawiają, że użytkownik chroniony jest przed niepożądanymi reakcjami, takimi jak katar, kaszel, kichanie, łzawienie oczu czy duszności i może spokojnie cieszyć się komfortowym i skutecznym wypoczynkiem.

Pościel należąca do alergika powinna być bardzo często prana, dlatego dobra poduszka antyalergiczna może być spokojnie prana w pralce i nie trzeba dodatkowo płacić za oddanie pościeli do pralni. Dodatkowo nie musi być poddawana specjalistycznym zabiegom czyszczącym, a do jej wyprania potrzeba jedynie antyalergicznego sprawdzonego proszku. Poduszka antyalergiczna powinna być prana w wysokich temperaturach, które zabijają drobnoustroje oraz może być suszona naturalnie na świeżym powietrzu lub mechanicznie bez obaw o jej zniszczenie. Decydując się na poduszkę z naturalnym wypełnieniem musielibyśmy bardziej uważać i poddawać ją specjalistycznemu czyszczeniu ze względu na delikatność wkładu wewnętrznego. Poduszka antyalergiczna z syntetycznym wkładem gwarantuje nam spokój i łatwość w użytkowaniu.

Poduszki antyalergiczne to idealne rozwiązanie dla każdego alergika i osoby o wrażliwej skórze, które nie uczula i chroni użytkownika przed potencjalnymi zagrożeniami, gwarantując spokojny i zdrowy wypoczynek. Poduszka antyalergiczna może być prana w pralce w wysokich temperaturach oraz suszona zarówno naturalnie, jak i mechanicznie bez obawy o jej zniszczenie, a dzięki niesamowitym właściwościom syntetycznego wypełnienia jest odporna na zagniecenia zachowując miękkość i puszystość porównywalną do poduszek o naturalnym wypełnieniu.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia (PN. - PT. 9-16) 502 799 812
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium